Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Rozumiem

Zakończyliśmy drugi etap prac przy modernizacji i rozbudowie niemieckiej autostrady A7

21 lutego 2017

Od 1999 roku nasza firma jest obecna na niemieckim rynku budowlanym, gdzie zrealizowaliśmy do tej pory ponad 100 zleceń. Jednym z ciekawszych przykładów realizowanych przez nas zadań są prace wykonywane w ramach modernizacji i przebudowy autostrady A7 przebiegającej przez Hamburg.

Do realizacji tej ogromnej inwestycji, na którą składa się m.in. ponad 30 nowych wiaduktów, dwa potężne mosty (każdy po cztery pasy ruchu w obu kierunkach), oraz trzy tunele ochrony akustycznej, powołano konsorcjum ARGE A7, w skład którego wchodzą firmy Hochtief, Kemna i Tesch.

Pierwszym powierzonym nam zadaniem w ramach tego przedsięwzięcia było wykonanie trudnych logistycznie i technologicznie prac betoniarskich na wiadukcie o długości 300 m i szerokości 25 m w ciągu autostrady A7 (tzw. Langenfelder Brücke), które zrealizowaliśmy w okresie kwiecień - czerwiec 2016 r.

W maju 2016 r. podpisaliśmy kolejny kontrakt w ramach tej inwestycji - tym razem na wykonanie stanu surowego jednego ze wspomnianych tuneli (Lärmschutz-Tunnel) w Hamburgu-Schnelsen. Prace, do realizacji których przystąpiliśmy w czerwcu 2016 r., polegały na zadaszeniu zachodniej strony autostrady A7 płytą betonową o grubości 0,9-1,5 m. Strop został oparty na masywnych ścianach żelbetowych o grubości 0,8-1,1 m, posadowionych na palach wierconych. Wszystkie prace były przez nas prowadzone bez wstrzymywania ruchu na sąsiedniej, wschodniej części autostrady. 22 grudnia 2016 r., w obecności telewizji NDR, zabetonowaliśmy ostatni odcinek stropu nad tunelem. W wywiadach przedstawiciele zleceniodawcy - firmy Hochtief - oraz włodarzy Hamburga wyrażali się w samych superlatywach o wykonanych przez nas robotach, akcentując w szczególności ich wysoką jakość oraz terminową realizację.

W październiku br., po przeniesieniu ruchu drogowego na wybudowaną przez nas zachodnią część autostrady, przystąpimy do wykonania robót w jej wschodniej części. Co ciekawe - po zakończeniu robót cały ruch samochodowy na tym odcinku będzie się odbywał w tunelach. Nad nimi powstaną tereny sportowo-rekreacyjne służące okolicznym mieszkańcom.