Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Rozumiem

Pierwszy żuraw już na placu budowy "POSEJDONA"

04 lipca 2017

Pierwszy z czterech żurawi wieżowych stanął w miniony weekend na placu budowy „POSEJDONA”. Przygotowania do jego montażu trwały przez cały tydzień. Mimo to do ostatniej chwili nie było pewne, czy pogoda pozwoli na ustawienie konstrukcji, bez której niemożliwe byłoby sprawne prowadzenie prac. Czwartkowa burza i potężne opady – w jedną dobę w Szczecinie spadła niemal miesięczna norma deszczu – postawiły bowiem całą operację pod dużym znakiem zapytania.

Prace monterskie rozpoczęły się w sobotę o świcie. Podmokły teren i wiejący wiatr nie ułatwiały nam zadania. Mimo to o zmroku dźwig był już gotowy do pracy. Kolejne trzy żurawie zostaną zamontowane w przeciągu miesiąca. Dwa z nich będą wyższe – na samym szczycie liczyć będą 68 metrów. Każdy udźwignie od 3 do 6 ton w zależności od umieszczenia ładunku. Przez kolejny rok pracować będą niemal bez przerwy, na stałe wpisując się w krajobraz głównego placu budowy w Szczecinie.

To drugi etap prac przygotowawczych. Dotychczas wykonaliśmy głęboki na 10 metrów wykop, zabezpieczony ścianą szczelinową, a także przystąpiliśmy do robót żelbetowych związanych z wykonaniem fundamentów budynku i elementów konstrukcyjnych dwóch podziemnych kondygnacji parkingu. W nadchodzącym tygodniu planujemy zabetonować dwie kolejne sekce płyty fundamentowej.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z placu budowy (fot. Radek Kurzaj).