Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Rozumiem

Zabetonowaliśmy dwie kolejne sekcje płyty fundamentowej na budowie "POSEJDONA"

13 lipca 2017

Na budowie Kompleksu usługowego "POSEJDON" realizujemy obecnie roboty stanu zero związane z wykonaniem płyty fundamentowej oraz dwóch podziemnych kondygnacji budynku, przeznaczonych na wielostanowiskowy parking dla samochodów osobowych.

Ze względu na ogromną skalę przedsięwzięcia podzieliliśmy całą płytę fundamentową o łącznej powierzchni 5153 m2 i grubości 60-100 cm (w przeglębieniach 120-140 cm) na 14 mniejszych sekcji. Dotychczas zabetonowaliśmy cztery z nich o łącznej powierzchni 1581 m2, wykorzystując do tego celu 1516 m3 betonu. Tylko dla potrzeb zabetonowania dwóch ostatnich sekcji o powierzchni 477 m2 i 460 m2, które wykonaliśmy na początku tego tygodnia, zużyliśmy łącznie 846 m2 betonu. Warto dodać, że każde z betonowań trwało nieprzerwanie od 9 do 14 godzin.

Przygotowujemy się także do montażu kolejnego żurawia wieżowego. Wczoraj zamontowaliśmy kotwę traconą o masie 4,5t, która będzie stanowić podstawę dla dźwigu typu Wolff o docelowej wysokości 69 m. Równolegle wykonujemy odwierty geotermalne na głębokość 300 m pod poziomem płyty fundamentowej, roboty ziemne od strony ul. Partyzantów i ul. Kaszubskiej, a także roboty ciesielsko-zbrojarskie związane z wykonaniem elementów konstrukcyjnych kondygnacji -2.

W ciągu najbliższego miesiąca planujemy zamontować dla żurawie wieżowe o wysokości 60 m i 69 m oraz rozpiętości  40m i 45 m, wykonać siedem kolejnych sekcji płyty fundamentowej, a także znaczną część elementów konstrukcyjnych kondygnacji -2 (w tym trzy sekcje stropu nad tą kondygnacją) oraz pierwsze elementy konstrukcyjne kondygnacji -1. Warto w tym miejscu dodać, że większość ścian na dwóch podziemnych poziomach budynku będzie prefabrykowana, co wpłynie na znacznie większe tempo ich wykonania, niż w przypadku tradycyjnych ścian monolitycznych. Dodatkowo zamierzamy wznowić roboty rozbiórkowe wewnątrz istniejącego budynku.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z placu budowy, które zostały wykonane w miniony wtorek podczas betonowania jednej z sekcji płyty fudnamentowej (fot. Maciej Luszawski).