Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Rozumiem

Przystąpiliśmy do budowy budynku mieszkalnego "Pod Platanem" przy ul. Strzeleckiej w Szczecinie

28 stycznia 2018

Na początku stycznia 2018 r. przystąpiliśmy do budowy budynku mieszkalnego wielorodzinnego pn. "Pod Platanem" przy ul. Strzeleckiej w Szczecinie, realizowanego na zlecenie spółki celowej Strzelecka Calbud Sp. z o.o. Sp. K.

Budynek został zaprojektowany jako wolnostojący, w zabudowie pierzejowej, w osi północ-południe. Dwa główne wejścia do budynku zlokalizowano od strony przyległej ul. Strzeleckiej. Jedną kondygnację podziemną przeznaczono dla potrzeb 79 miejsc postojowych, 33 zapleczy miejsc postojowych oraz pomieszczeń technicznych.

W budynku powstanie 135 mieszkań, w tym 1-, 2-, 3- i 4-pokojowe, o zróżnicowanych metrażach - od 26 m2 do 76 m2. Do każdego z mieszkań będzie przylegać - w zależności od położenia na kondygnacji - ogródek, balkon, loggia lub taras. Na ostatniej kondygnacji powstaną z kolei funkcjonalne mieszkania z antresolami.

Dotychczas wykonaliśmy prace związane z rozbiórką pozostałości po dawnej zabudowie oraz część robót ziemnych związanych z wykonaniem wykopu pod płytę fundamentową i kondygnację podziemną (garaż wielostanowiskowy). Zabezpieczyliśmy także wykop od strony południowej za pomocą ścianki szczelnej oraz wykonaliśmy przewierty wstępne pod zabezpieczenie wykopu od strony ulicy Strzeleckiej.

Obecnie kontynuujemy prace ziemne oraz prace zabezpieczające wykop, w szczególności od strony ulicy. Na dnie powstałego już wykopu wykonujemy z kolei pierwsze podkłady z chudego betonu. W najbliższym czasie przystąpimy do robót zbrojarskich w zakresie płyty fundamentowej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z placu budowy (fot. Maciej Luszawski):