Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Rozumiem

Kompleks usługowy "POSEJDON" w Szczecinie pnie się do góry!

13 lutego 2018

Już blisko rok czasu realizujemy na zlecenie PORTO Sp. z o.o. roboty budowlane związane z realizacją Kompleksu usługowego "POSEJDON" w Szczecinie - jednej z największych, prywatnych inwestycji w historii naszego miasta.

Dotychczas wykonaliśmy stan zero budynku, w tym dwie podziemne kondygnacje przeznaczone na wielostanowiskowy parking dla 299 samochodów osobowych oraz pomieszczenia techniczne, a także kondygnację parteru.

Obecnie wykonujemy elementy konstrukcyjne dwóch kolejnych kondygnacji nadziemnych - 1. i 2. piętra, gdzie powstanie m.in. centrum konferencyjne, pokoje hotelowe sieci Marriott, a także lokale handlowo-usługowe i nowoczesna przestrzeń biurowa. Równolegle prowadzimy zaawansowane roboty wewnątrz istniejącego budynku dawnego Domu Towarowego, polegające przede wszystkim na sukcesywnej rozbiórce kolejnych fragmentów stropu nad piwnicą oraz zastąpienia ich nowym stropem dostosowanym poziomem do stropu w nowej części Kompleksu. Wykonujemy także nowe fundamenty pod konstrukcję wzmacniającą istniejący budynek. Do końca bieżącego miesiąca zamierzamy także dokończyć prace przy wykonaniu komór żelbetowych na istniejącym kolektorze kanalizacji ściekowej w ul. Partyzantów.

Na przełomie lutego i marca 2018 r. planujemy przystąpić do kolejnych robót w istniejącym budynku, w tym do demontażu elementów elewacji (pionowe podziały w obrębie okien, tzw. "żyletki") oraz montażu konstrukcji stalowej. W starej i nowej części kompleksu rozpoczniemy także roboty murowe związane z wykonaniem ścian wypełniających, balastowych i działowych. Na przełomie marca i kwietnia 2018 r. zamierzamy z kolei przystąpić do pierwszych robót instalacyjnych w garażu podziemnym.

Zachęcamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć z placu budowy (fot. Maciej Luszawski):