Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Rozumiem

Nowa Arkonka

Mamy jeden z najpiękniejszych i najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce - mówił podczas otwarcia Arkonki prezydent Szczecina Piotr Krzystek. - Były momenty, gdy na placu budowy pracowało ponad 250 osób - dopowiada Edward Osina, prezes firmy Calbud, główny wykonawca.

Od 27 czerwca mieszkańcy mogą korzystać już z Arkonki, kompleksu basenowo-rekreacyjnego.

- Możemy być naprawdę zadowoleni - przyznaje prezydent Szczecina Piotr Krzystek. - Udało się przygotować coś, co naprawdę robi wrażenie. Śmiem twierdzić, że ten kompleks jest najpiękniejszy w Polsce. Na dodatek znajduje się w Lesie Arkońskim, co dodaje jeszcze więcej uroku. Oddajemy mieszkańcom obiekt, który staje się naszą kolejną wizytówką.

Zadowolony jest także Edward Osina z firmy Calbud. Przyznaje, że inwestycja nie należała do najłatwiejszych.

- Mieliśmy niewiele czasu, ale wiedzieliśmy, że musimy to skończyć. Momentami pracowało ponad 250 osób. Przyznam, że również jestem zachwycony efektem końcowym. Teren naszpikowany jest atrakcjami. W basenach znajdują się punkty masażu stóp, gejzery, zabawki strzelające znienacka wodą, jest gigantyczna fontanna o wysokości wyrzutu wody do 15 metrów. Od otwarcia hitem są 3 zjeżdżalnie: rodzinna, falowana i dla najodważniejszych "kamikadze". Na terenie Arkonki znajdują się również korty do tenisa, badmintona, boiska do siatkówki, sztuczna plaża, skatepark, który zimą zmieni się w lodowisko, a nawet miejsce do grillowania.


Szczegóły publikacji

Zobacz również