Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Rozumiem

Kamienica na Starówce

W tej chwili znajduje się tu garaż i budynek, który w przeszłosci pełnił funkcje biurowo-usługowe. Zostaną rozebrane. W ich miejscu zostanie wzniesiony budynek mieszkalno-usługowy z garażem podziemnym.

Inwestor, szczecińska firma Calbud z sześciu propozycji wybrał pomysł Biura Architektonicznego Dedeco. Zgodnie z projektem, powstanie budynek o sześciu kondygnacjach nadziemnych i jednej kondygnacji podziemnej, stanowiący uzupełnienie pierzei w miejscu obiektu przeznaczonego do rozbiórki.

Wejście do budynku będzie od strony ulicy Mariackiej i od strony dziedzińca. Pod budynkiem zaprojektowano garaż podziemny na 35 miejsc. Na zewnątrz znajdzie się kolejnych 5 miejsc dla aut, trafostacja, a także elementy małej architektury i zieleń. Będzie wewnętrzny ciąg pieszo-jezdny zapewniający dojazd do garażu podziemnego oraz sąsiednich nieruchomości.

Na parterze zaprojektowano jeden duży lokal usługowy o pow. ok. 400 m kw., przeznaczony na klinikę stomatologiczną. W północnej części budynku powstaną dodatkowo 4 lokale mieszkalne. Na czterech kondygnacjach przewidziano 52 mieszkania 2- i 3-pokojowe. Na ostatniej kondygnacji zaprojektowano trzy duże mieszkania o powierzchni od 90 do 296 m kw. z dużymmi tarasami.

Zgodnie z harmonogramem prac projektowych, pozwolenie na rozbiórkę i budowę inwestor zamierza uzyskać w pierwszym kwartale 2015 roku, a roboty związane z wyburzeniem istniejącego budynku i wykonaniem nowej zabudowy rozpocznie zaraz później. Budynek ma być gotowy w połowie 2016 roku.

Calbud już współpracował z Biurem Architektonicznym Dedeco. Efektem są m.in. Kamienica Nova przy ul. Langiewicza, budynek mieszkalno-usługowy Dębowy Skwer przy ul. Dembowskiego czy osiedle Magnolia Park.


Szczegóły publikacji

Zobacz również