Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Rozumiem

Zielona Przystań

 • Adres:
  ul. Polskich Marynarzy 52, 54, 56, 58, Szczecin

 • Termin realizacji:
  03/2015 - 08/2016

 • Inwestor:
  P.B. CALBUD Sp. z o.o.

 • Projektant:
  DEDECO Sp. z o.o. "Szczecin" Sp. Komandytowa

 • Zakres robót:
  kompleksowa realizacja - inwestycja własna

Zielona Przystań to nowoczesny kompleks mieszkalny składający się z dwóch bliźniaczych, 5-kondygnacyjnych budynków. W każdym z nich powstało 60 mieszkań oraz 60 komórek lokatorskich. W ramach zagospodarowania terenu zrealizowano ogólnodostępny parking zewnętrzny z miejscami na 121 samochodów osobowych, a także plac zabaw, odkrytą minisiłownię oraz tereny zielone z elementami małej architektury.

Forma projektu jest prosta, oparta na eleganckich i skromnych założeniach architektonicznych. Minimalizm i prostota rozwiązań elewacyjnych z jednej strony nawiązują do najlepszych i sprawdzonych rozwiązań mieszkaniowych, z drugiej zaś nadają mu nowoczesnego charakteru. Zastosowano współczesny podział elewacji i proporcje okien. Zastosowano wystrój architektoniczny nawiązujący do ścisłej zabudowy śródmiejskiej, cechujący się zróżnicowanym charakterem, lecz uproszczonymi formami detalu.

Przemyślane rozwiązania, funkcjonalne układy mieszkań, szerokie możliwości aranżacji wnętrz to główne atuty Zielonej Przystani. W budynkach powstały mieszkania 2-pokojowe o powierzchni 47 m2 oraz 3-pokojowe o metrażu od 58 m2 do 71 m2. Większość mieszkań posiada widną, wyodrębnioną kuchnię, przy czym rozwiązania projektowe pozwalają na połączenie kuchni z salonem i wykonanie jej w formie aneksu. W mieszkaniach 3-pokojowych zaprojektowano przestronne garderoby. Do mieszkań zlokalizowanych na parterze przynależy ogród z tarasem, a do pozostałych mieszkań - balkon. Każdy z klientów otrzymał również indywidualną komórkę lokatorską. Wygodną komunikację zapewniają przestronne klatki schodowe oraz cichobieżne windy obsługujące wszystkie kondygnacje budynku - z podziemną włącznie.