Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Rozumiem

Zajezdnia Tramwajowa "Pogodno"

 • Adres:
  al. Wojska Polskiego 200, Szczecin

 • Termin realizacji:
  12/2014 - 09/2015

 • Inwestor:
  Tramwaje Szczecińskie Sp. z o.o.

 • Klient:
  ZUE S.A.

 • Projektant:
  STUDIO AG Sp. z o.o.

 • Zakres robót:
  stan surowy, roboty wykończeniowe i instalacyjne

Modernizacja i przebudowa Zajezdni Tramwajowej "Pogodno" przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie.

Zajezdnia Tramwajowa "Pogodno", która obsługuje obecnie 127 pojazdów, została zmodernizowana i przystosowana do obsługi tramwajów niskopodłogowych. Na terenie zajezdni znajdują się zabytkowe hale postojowe wybudowane w 1934 roku, które odrestaurowano pod nadzorem konserwatora zabytków.

Przebudowa Zajezdni obejmowała zmianę i rozbudowę układu torowego w celu dostosowania go do aktualnych potrzeb. Dobudowany został dodatkowy tor nr 21, który pełni funkcję toru objazdowego. Tor nr 20 został zabudowany halą, w której zainstalowano tokarkę podtorową, obsługującą wszystkie typy tramwajów. Łącznie na terenie zajezdni i w jej sąsiedztwie położono aż 6 kilometrów torów i zamontowano 44 sztuki zwrotnic. Część torów mieszczących się w zajezdni zmieniło swój charakter, gdyż musiała zostać dostosowana do obsługi wagonów niskopodłogowych. Stąd poczas modernizacji zrezygnowano z funkcjonowania części kanałów na rzecz budowy stanowisk (podestów) do obsługi urządzeń znajdujących się w górnych częściach tramwajów.

Nasza firma wykonała na zlecenie ZUE S.A. roboty stanu surowego, prace wykończeniowe oraz instalatorskie w obrębie budynku ustawiaczy, budynku administracyjnego, hal nr 4, 5 i 6, a także wiaty postojowej, budynku podstacji trakcyjnej i fundamentu pod silos.

W wyniku przeprowadzonych prac Zajezdnia Pogodno jest obecnie jedną z najnowocześniejszych zajezdni tramwajowych w Polsce.